Zvezda od sjaja do očaja

0

Košarkaši Crvene zvezde u 28. kolu Evrolige poraženi su od Monaka u Kneževini i ionako minimalne šanse za plasman u plej-in sveli u domen teorije.

Oslabljeni crveno-bijeli su pružili dobar otpor favorizovanom rivalu sve do polovine treće dionice, ali ekipa Saše Obradovića je svaki poklon koristila za sedmi uzastopni trijumf u elitnom klupskom takmičenju Evrope: Monako – Crvena zvezda 98:80 (25:17, 21:21, 23:22, 29:20).

Monako je treći sa učinkom 18-10, a srpski predstavnik je posle četvrtog vezanog poraza ostao na 16. poziciji sa skorom 10-18.

Crveno-bijeli su odlično počeli meč u Kneževini i predvođeni raspoloženim Lukom Mitrovićem bili su prednosti, maksimalno sa četiri poena, međutim, ekipa kao što je Monako kažnjava svaku grešku. Tako je i bilo…

Domaći su prvi period finiširali serijom 12:0 za prvu osjetniju prednost 25:17, a ono što je za desetkovane goste bio problem više su tri brze lične greške Nemanje Nedovića za svega 132 sekunde provedene na terenu.

Uspjela je Zvazda trojkama Adama Hange i Jaga da se vrati na 25:23, ali uslijedio je novi nalet ekipe iz Kneževine za prvu dvocifrenu prednost – 36:25 sredinom drugog perioda. U tom delu meča tim sa Kalemegdana „vukao“ je raspoloženi Jago, posle Mitrovića drugi dvocifreni igrač gostiju, međutim, Monako je uspijevao da održi solidnu prednost do odlaska na odmor – 46:38.

Prvih 20 minuta obilježio je Majk Džejms, strijelac 13 poena, međutim, mnogo je značajnije što je Amerikanac na prvom mjestu vječne liste strijelaca prestigao Vasilisa Spanulisa.

Treći period bio je najzreliji srpskog tima protiv ekipe Saše Obradovića. Zvezda nije dozvolila rivalu da se razmahne, kontrolisala je tempo utakmice, a poenima Nedovića na 4:22 minuta pre kraja tog dijela meča je izjednačila na 55:55.

Međutim, ponovo je nekoliko „žutih“ minuta skupo koštalo Zvezdu. Domaći su napravili seriju 10:1 i opet došli do solidnih devet poena prednosti, a kada je Donta Hol pogodio trojku za plus 12 (72:60) bilo je jasno da crveno-bijeli teško mogu da se vrate u meč i pomisle na preokret.

Monako je u finišu duela imao i 22 poena viška.

Džejms je bio najefikasniji sa 20 poena (1/7 za tri) uz 3 asistencije, Okobo i Motejunas su dodali po 14, Blosongejm 12, a Hol 10. Kod crveno-bijelih dvocifreni su bili Mitrović sa 18 (9/11 za dva, 10sk, 2as), Jago sa 16 (5as), Gedraitis sa 13 i Bolomboj sa 12 poena.

Monako u sledećem kolu gostuje u Berlinu, a srpski tim dočekuje „gradskog“ rivala Makabi.