Zvezda nokautirala Čukarički i nastavila potjeru za Partizanom

0

Fudbaleri Crvene zvezde ubjedljivo su pobijedili Čukarički sa 3:0 na stadionu „Rajko Mitić“ u 22. kolu Superlige Srbije i tako su nastavili potjeru za Partizanom.

Važio je aktuelni šampion za favorita prije meča i to je potvrdio na terenu. Idealno su izabranici Vladana Milojevića otvorili susret. Igrao se 9. minut kada je Gelor Kanga bio precizan za bijele tačke. Penalu je prethodio prekršaj Tošića nad Urošem Spajićem.

Nastavila je Zvezda da napada i stvara šanse, a prednost je u 36. minutu duplirao Šerif Endijaj. Sjajan pas je dobio Senegalac od Hvang In-Boma, obišao je Nenada Filipovića i pogodio za 2:0.

Čukarički je dosta bolje izgledao u drugom poluvremenu. Mogli su gosti da smanje rezultat, imali su nekoliko dobrih prilika, ali mreža Omrija Glazera ostala je netaknuta.

Konačan rezultat utakmice postavio je Osman Bukari koji je pogodio sa 11 metara. Ovoga puta je Ognjen Vranješ nepropisno zaustavio veoma dobrog Endijaja. Reprezentativac Gane je bio siguran i postigao ga je šesti prvenstveni pogodak.

Crvena zvezda sada ima 55 bodova i zaostaje bod za Partizanom, „brđani“ su i dalje četvrti sa 35 bodova.

Crveno-beli u narednom kolu imaju veoma teško gostovanje, ekipi TSC-a u Bačkoj Topoli. Vrijedi pomenuti da je meč tih rivala u Beogradu okončan rezultatom 1:1.