Zvezda nakon osam godina savladala Albu

0

Košarkaši Crvene zvezde prekinuli su niz od dva uzastopna poraza u Evroligi. Večeras je u Štark areni savladana Alba rezultatom, 85:71 u sklopu 14. kola.

Ovo je prva pobjeda Zvezde nad Albom u Beogradu još od 2015. godine, a ukupno treća u 11 međusobnih duela.

Praktično od početka meča crveno-bijeli su kontrolisali dešavanja na terenu protiv jedne od najlošijih ekipa Evrolige. Istini za volju njemačka ekipa uspijevala je da drži priključak tokom veće dijela prvog poluvremena. Tek u finišu druge četvrtine Zvezda je uspjela da pobjegne i na +10, da bi nakon 20 minuta igre bilo 51:42 za vicešampiona ABA lige.

Čini se da je treća četvrtina bila ključna za petu pobjedu Zvezde u ovosezonskom izdanju Evrolige. Izabranici Janisa Sferopulosa dobili su ovaj period rezultatom 20:11 i vodili sa, do tada, maksimalnih +18 (71:53).

Posljednja četvrtina bila je čisto odrađivanje posla i rutinsko privođenje kraju meča u kojem je Zvezda na kraju slavila sa 85:71.

Nemanja Nedović je predvodio crveno-bijele sa 20 poena, dok je odmah iza njega bio Rokas Gedraitis sa 19 poena. Dvocifreni su bili još Miloš Teodosić i Dejan Davidovac sa 12 odnosno 10 poena. Crnogorski reprezentativac, Marko Simonović, proveo je sedam minuta na parketu uz jedan uhvaćen skok.

Kod Albe izdvojili su se Luis Olinde (13 poena), Johanes Timan (12 poena) i Jani Vecel (10 poena).