Zvezda izgubila, Braun se povrijedio

0

Jedan naprijed, nazad dva i tako u krug… Taman kada je zaličilo da je pronašla formulu za vraćanje ozbiljnije uloge u evropskim okvirima, Crvenoj zvezdi dogodili su se Baskonija i košarkaški čas Nika Stauskasa u kojem su gosti izvojevali tek drugi brejk u Evroligi – 72:64 (20:14, 12:17, 24:12, 16:21).

Umjesto da se četvrtom pobjedom u nizu priključi ekipama koje jure TOP 8, Crvena zvezda se večerašnjom predstavom vratila kroz vrijeme pravo u mečeve protiv Asvela ili Reala!

Činjenica da je Zvezda bila svedena samo na jednog klasičnog plejmejkera imala je određeni uticaj na razvoj situacije na parketu, ali prije svega čvrsta odbrana gostiju koja je u korijenu sasjekla sve pokušaje rivala da uspostavi pravi ritam i nastavi pobjedničku seriju. Na novi, osmi poraz u Evroligi nakarikala se povreda Lorenza Brauna kome je na četiri minuta prije kraja utakmice stradala lijeva noga, samo nije jasno da li je u pitanju koljeno ili skočni zglob. Situacija nije izgledala nimalo dobro, pošto najbolji igrač Zvezde nije mogao da se osloni na lijevo stopalo.

Čas košarke večeras je održao kanadski reprezentativac Nik Stauskas koji je sa rekordom karijere od 22 poena (4/5 za tri) u pojam “ubio“ Zvezdu pogađajući praktično sve važne šuteve na utakmici, pogotovo u drugom poluvremenu. Standardno dobar bio je Toko Šengelija kome je partija s 19 poena, osam skokova i tri asistencije postala standard.