Poslanik Socijaldemokrata i funkcioner Evropskog saveza Nikola Zirojević ocijenio je da “ludilo i haos moraju stati”, poručivši da Crna Gora mora biti država svih građana, ali i pravna država koja neće biti utočište za kriminalce i bjegunce iz drugih zemalja.

“Crna Gora za koju sam se uvijek zalagao je država svih nas, uključujući i one koji su stekli pravo na boravak. Zakazali su bezbjednosni sektor i institucije sistema. Imamo kontinuirana upozorenja Turske da se kod nas nalaze lica koja se potražuju zbog pranja novca i drugih teških djela”, rekao je Zirojević.

On je podsjetio da od slučaja Čamgoz nije bilo nijedne ekstradicije ka Turskoj.

“Prema zvaničnoj statistici, u Crnoj Gori boravi nešto više od 13 hiljada turskih državljana. Oko sto hiljada je ukupno stranaca iz različitih zemalja. Sjetimo se — kada je državljanin BiH ubio bebu svoje partnerke, niko nije palio lokale ni vozila bosanskih državljana. Ovo sada je ludilo koje mora prestati”, poručio je Zirojević.

On je naglasio da se problem mora rješavati institucionalno, uz poštovanje međunarodnih standarda i međudržavnih odnosa, “a ne ulicom i nacionalnim etiketiranjem”.

Tagovi