Zakljčeno 18. kolo Bundeslige: Dortmundu derbi u Leverkuzenu

0

Fudbaleri Borusije Dortmund slavili su pobjedu na gostovanju Bajeru, u derbiju 18. kola Bundeslige – 2:0.

Bajern je vezao tri remija, drugim riječima od mogućih devet osvojio je svega tri boda u 2023. godini. Ostali su Bavarci na prvom mjestu, ali su im se konkurenti opasno primakli.

Među njima je i Dortmund, koji je slavio vrlo važan trijumf na gostovanju u Leverkuzenu, mnogo lakše nego što se očekivalo.

Ispostavilo se da su Milioneri rutinski došli do pobjede, probili su se na četvrto mesto i smanjili zaostatak za vodećim Bajernom na tri boda.

Moglo je da bude drugačije da je Leverkuzen iskoristio prvu veliku priliku na meču, Dijabi je sjajno umakao odbrani Dortmunda, primio je odličan pas, ali je potom Gobel maestralno odbranio njegov udarac iskosa sa lijeve strane, sa osam metara.

Čekao je gost iz Dortmunda priliku da kazni taj promašaj, a to je učinio poslije velike greške domaćih, koji su olako izgubili loptu na svojoj polovini. Sjevnula je kontra gostiju, Brant je sjajnim dodavanjem uposlio Adejemija, koji je ostao usamljen i sa deset metara je lako savladao Hradeckog.

U 53. minutu Milioneri su duplirali prednost. Poslije ubacivanja sa desne strane Tapsoba je ispred Belingema nespretno zahvatio loptu i savladao je svog golmana.

Imao je Bajer šansu da se vrati u meč četiri minuta kasnije, ali je poslije odličnog ubacivanja sa desne strane Adli glavom sa četiri metra glavom šutirao pravo u protivničkog golmana.

Novu priliku domaći su imali u 76. minutu, ali je tada Gobel nogom fantastično odbranio udarac Belarabija. Vrlo dobru šansu propustio je i Iranac Azmun, samo što je ušao u igru glavom je šutirao zamalo iznad gola Dortmunda.

Rezultati – petak:  Lajpcig – Štutgart 2:1 (1:0) /Soboslaj 25, 49 – Funrih 68/, subota: Frajburg – Augsburg 3:1 (2:1) /Ginter 13, Holer 30, Lejnhart 85 – Beriša 29p/, Herta – Union 0:2 (0:1) /Doehi 44, Seguin 67/, Hofenhajm – Borusija (M) 1:4 (0:2) /Bebu 80 – Hofman 12, 37, Štindl 83, Volf 92/, Majnc – Bohum 5:2 (3:0) /Li 1, Vidmer 17, Onisivo 28, 57, 87 – Kunde 70, Mašović 72/, Verder – Volfsburg 2:1 (1:0) /Filkrug 24p, 77 – Paredes 90/, Bajern – Ajntraht 1:1 (1:0) /Sane 34 – Kolo Muani 69/; nedjelja: Šalke – Keln 0:0, Bajer – Borusija (D) 0:2 (0:1) /Adejemi 33, Tapsoba 53/.