Zadar protiv SC Derbija došao do četvrte pobjede u poslednjih pet kola

0

Košarkaši Zadra savladali su kao domaćini ekipu Studentskog centra rezultatom 79:73 (18:21, 21:12, 24:19, 16:21) u okviru 15. kola AdmiralBet ABA lige.

Izabranici Danijela Jusupa potvrdili su odličnu formu, te zasluženo ostvarili četvrti trijumf u poslednjih pet nastupa u okviru regionalnog takmičenja.

Prva četvrtina pripala je Podgoričanima koje je predvodio Ivišić sa 10 poena i osam skokova, međutim uslijedio preokret u drugoj četvrtini kada su Mazalin i Božić uspjeli da Zadru donesu prednost pred odlazak na odmor.

Sredinom treće četvrtine, Zadrani su stekli i dvocifreno vođstvo, koje su gosti uspjeli samo da umanje i to u samom finišu meča.

U pobjedničkoj ekipi, Mazalin je upisao 23 poena uz sedam skokova, Božić je dodao 20 poena, dok su dvocifreni bili i Žganec sa 17 i Drežnjak sa 10 poena.