Piše: Boško Vukićević

Danas je divan dan, pravoslavno stanovništvo i svi slobodni građani dočekaće patrijarha dostojanstveno, uz poruke sloge i zajedništva, mira i ljubavi. Opet će se vratiti duh litija, koji nam je toliko nadostajao, da osvešta i oplemeni ulice glavnog grada. Slobodni građani će ponovo osjetiti pomiriteljsku atmosferu koja je odlučujuće doprinijela padu autokratskog, kriminalnog i bezbožničkog režima.

Što se tiče glavešina tog poraženog režima, osim nesrećnog i malo vjerovatnog slučaja da su dobile kakav zlokobni signal iz inostranstva, mišljenja sam da sjutra neće pokretati nasilje na Cetinju. Ne zato što nasilju i nepočinstvima nijesu sklone, već jer znaju da takvim potezom rizikuju dugogodišnju robiju. A rukovodioci DPS-a nijesu baš tolike junačine, kao što je opštepoznato, da bi tako rizikovale. Oni bi najradije, posmatrajući iz prikrajka, poslali u rizik i zatvor naivne nižerazredne podržavaoce. Međutim, to neće biti tako jednostavno, jer su se javno označili kao nezvanični organizatori skupa, pa će i najmanji incident na Cetinju biti njihova direktna krivična odgovornost. I oni to dobro znaju, Đukanović prije svih.

Tagovi