Piše: Boško Vukićević, predsjednik Pokreta Sloboda narodu

 

 

Zahtijevam od nadležnih državnih organa da se hitno pozabave aktivnošću medija koji su ostali pod kontrolom poraženog režima, a koji ovih dana svakodnevno pozivaju na rušenje ustavnog poretka zemlje i na državni udar. Dakle, na stranicama „Pobjede“, „Analitike“, „Antene-M“, „CDM-a“, „Standarda“, „Aktuelno“ svakog dana se promovišu tekstovi u kojima se poziva policija da otkaže poslušnost Vladi Crne Gore, odustane od obezbjeđivanja javnog reda i mira i bude protagonista državnog udara protiv novoizabrane vlasti. Nadležne institucije bi morale privesti i saslušati urednike datih medija i dalje postupiti prema ustavnim nadležnostima. Ukoliko pravosudne institucije ni u ovom, izuzetno delikatnom trenutku, nijesu spremne ili ne žele da se bave svojim poslom, Vlada Crne Gore bi narednih dana morala sprovesti određene, specijalne akte, u cilju zaštite javnog reda i mira u Crnoj Gori.

Tagovi