Predsjednik Aleksandar Vučić razgovarao je danas sa predsjednikom Senata Francuske Žerarom Laršeom.

– Velika mi je čast da ugostim predsjednika francuskog Senata Žerara Laršea. Ova posjeta je još jedan pokazatelj kontinuiteta izuzetnog političkog dijaloga između Srbije i Francuske, pogotovo imajući u vidu da je Francuska jedan najznačajnijih političkih i ekonomskih partnera naše zemlje, sa kojom nas čvrsto vezuju prijateljstvo i istorijska bliskost – napisao je Vučić na društvenim mrežama.

Larše je, inače, prvi predsjednik Senata Francuske koji je posjetio Srbiju.

On će danas razgovarati i sa premijerkom Srbije Anom Brnabić, a juče je razgovarao sa predsjednikom Skupštine Srbije Vladimirom Orlićem, kao i sa članovima Odbora za spoljne poslove i Odbora za evropske integracije.

 

(Sputnjik)

Tagovi