Predsjednik Aleksandar Vučić nalazi se u Kini, gdje se sreo sa predsjednikom NR Kine, Si Đinpingom.
Dvojica predsednika razgovarala su o jačanju saradnje i prijateljskih veza dve zemlje i susret se završio srdačno, na obostrano zadovoljstvo. Vučičć je u međuvremenu otkrio deo razgovora sa Đinpingom, a sada se tim povodom oglasio i na Instagramu.
On je objavio video uz jasnu poruku – Živelo čelično prijateljstvo Srbije i Kine!
https://www.instagram.com/tv/CZm_FwYDYHS/?utm_source=ig_web_copy_link

Ponosni smo na naše prijateljstvo sa Kinom,ko je je iz dana u dan sve jače,čvršće. Živelo prijateljstvo.
Kina je pravi prijatelj koji jasno pokazuje da želi da posluje sa našom zemljom.
KIna je jedna od najmoćnih zemalja u svetu i zato je dobro što smo potpisali sporazum o slobodnoj trgovini sa njom.
Ugovorom o slobodnoj trgovini jačamo i ekonomiju Srbije
Ulaskom na Kinesko trziste,pogotovu sa poljoprivrednim proizvodima znaci preporod Srbije pa i vecih drzava.
Ugovor sa NR Kinom će doneti mnoge benefite Srbiji i pospešiti napredak naše zemlje
Prijateljstvo sa Republikom Kinom kao i novi dogovori sa njima jako su vazni za jacanje nase zemlje.