Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić komentarisao je danas u Norveškoj činjenicu da u toj zemlji prave litijumske baterije.

– Ovdje prave litijumske baterije, a mi smo zabili glavu kao noj u pijesak. Mi smo svoju šansu propustili, a Makron u Francuskoj otvara rudnik i cio lanac proizvodnje što smo i mi htjeli u Srbiji prije dvije godine – rekao je Vučić.

Podsetimo, Vučić se nalazi u dvodnevnoj posjeti Norveškoj, a danas se u Trondhajmu sastao sa srpskim studentima Norveškog univerziteta nauke i tehnologije (NTNU) i poručio da će  Srbiji u narednom periodu biti potrebni stručnjaci za obnovljive izvore energije.

 

Tagovi