Predsjednik Srbije, Aleksandar Vučić, uživo se uključio iz Ohrida gde prisustvuje samitu Otvoreni Balkan.
„Razgovarali smo o svim temama koje su važne za javnost u Srbiji i regionu, predstojećem samitu 23. gde sam dobio dodatni poziv od Borelja da prisustvujem, narednih dana očekuje se nastavak razgovora po pitanju deklaracije o nestalim osobama sa Prištinom i o evropskom putu Srbije, kao i svim neophodnim reformama.“, kazao je on.
Predsjednik Srbije je naglasio da je Otvoreni Balkan najbolja inicijativa koju smo imali decenijama.
“ Otvoreni Balkan je najbolja inicijativa koju smo imali decenijama. Za razliku od drugih nemam nameru da se pravdam da li će neko da se priključi ili ne, ko hoće – hoće, ko ne, ne. Imamo značajna povećanja trgovinske razmene. Gledaćemo da tokom turističke sezone olakšamo, da se ljudi ne bune.“, kazao je on. i dodao da imamo značajno povećanje trgovinske razmjene za poslednja tri mjeseca.
Tvrdi i da će tokom letnje sezone ovo olakšati ljudima.
„Nama se ljudi žale, kažu da im je teže, mi sve rešavamo sada sa tim kontejnerom… Verovatno će biti vruće leto, biće požara, moramo da pomažemo ljudima, jedni drugima“, objasnio je Vučić.
Kako je dodao, za kraj leta i jeseni priprema se sajam, dodajući da je izneo nekoliko novih ideja o planovima pomaganja, kako tokom leta, tako i zime.
“ Razmena hrane, energije, bilo bi dobro napraviti novo čvorište gasa za sve zemlje“ rekao je predsednik.
Govoreći o ulasku drugih zemalja u inicijativu „Otvoreni Balkan“ Vučić kaže da je svako dobrodošao.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi danas i sutra u Ohridu gde učestvuje na samitu Otvoreni Balkan (Open Balkan).
Kako je najavljeno, Vučić će se tokom samita sastati sa premijerom Severne Makedonije Dimitrom Kovačevskim i predsednikom Vlade Albanije Edijem Ramom, a planirani su i odvojeni susreti sa predsednikom Vlade Crne Gore Dritanom Abazovićem, kao i predsedavajućim Većem ministara Bosne i Hercegovine Zoranom Tegeltijom.
Srpski predsednik prisustvovaće plenarnim sesijama samita iz oblasti turizma i kulture, kao i potpisivanju sporazuma o saradnji u oblasti obrazovanja, memoranduma o razumevanju i saradnji poreskih uprava i memoranduma o razumevanju u oblasti turizma i kulture.

Ranko Krivokapić ne dozvoljava pristupanje Crne gore Otvorenom Balkanu,znači piši kući propalo.
Otvorena Šiptarija i gašenje Srbije pod najezdom albanske radne snage.
Ovaj se napalio da stvori Veliku Albaniju i izgasi Srbiju. Još jedan primjer bezumnosti velikog lidera. Sve odluke su donesene bez konsultacija sa građanima države. Odluke su donesene netransparentno a u interesu nekakve biznis elite i arhitekata svjetskog poretka iz Vašingtona. Veliki lider sam gura priču i pošto nema institucja države nema nikakve provjere, analize, plana. Dok se Srbi dosjete biće kasno. Ovaj ih manipulant obmanjije majstorski. Moram priznati da odavno nisam vidio ovakvog majstora obmane. Nema tamo pameti tako da je stvar gotova. Srbija je zakucala poslednji ekser u kovček svojeg vječnog počinka. Moje saučešće.
Jeli carli capljin posa da spija .nadam se da ce da sjedi u cosak.ima li kriptu ili ce se obratit preko tvita
Tebi više ne može niko pomoći kad te drpa Hil. Oćeraće te srpski narod to ne brinemo😂
Eto zašto je tako brzinski odrađena autokefalija makedonštine Brozove od strane fanaroportirijevskog Sinoda SPC, da ova spodoba može da seiri kao najsjajnija estradna zvijezda Otvorenog Balkana, otvorenog samo za Arnautluk Velike Albanije. Razbucali su evronacisti JUgoslaviju kao tobožnju varijantu Velike Srbije u kojoj su ustvari porobljeni i razbucani i šikanirani Srbi tobože terorisali sve druge, a sad stvaraju zakamufliranu a stvarnu Veliku Albaniju u kojoj će Šiptari, od Tirane i Đevđelije do Horgoša da se razgmižu i pokupuju ono što je još ostalo od Srbije i Makedonije nakon dvadesetogodišnje intenzivne jevroatlantske pljačke i da svuda rašire zarazu svojih kriminalnih rabota, a da nas Srbe i bivše Srbe kao kuvane žabe likvidiraju…