Predsednik Srbije Aleksanadr Vučić istakao je za Hit Tvit na Televiziji Pink da borba Prištine za sever Kosova i Metohije podrazumeva kriminalizaciju Srba na severu pokrajine.
– Pa kad budu pobili 10 Srba nosilaca otpora na Kosovu i Metohiji, onda „nema više problema“ – kaže Vučić.
Ističe da se nada da će biti dovoljno mudrosti u NATO paktu da spreče Prištinu da pokrene sukob.

Kome do sada nije bilo jasno sada je očigledna sprega tajkunskih medija u Srbiji i prištinskih vlasti da proguraju laži o Srbima na KiM kao kriminalcima da bi imali alibi za najgore napade na te ljude čiji je jedini greh što odande nemaju kud i što su samo Srbi