Ministar za evropske integracije Nemanja Starović razgovarao je danas telefonom sa potpredsjednikom Vlade Slovenije i ministrom za infrastrukturu i energetiku Jernejem Vrtovecom o daljem jačanju saradnje dvije zemlje.
On je na svom Instagram nalogu napisao da je tokom razgovora čestitao potpredsjedniku Vrtovecu izbor nove vlade i izrazio uvjerenje da će Srbija i Slovenija nastaviti uspješnu saradnju u oblastima od zajedničkog interesa.
„Posebna pažnja posvećena je rješavanju problema sa kojim se suočavaju profesionalni auto-prevoznici iz Srbije unutar šengenskog prostora, uz saglasnost da će se u narednom periodu razmotriti moguća rješenja koja će doprinijeti nesmetanom razvoju privredne saradnje dvije zemlje“, navodi se u objavi na društvenoj mreži.
