Vučević predvodio Bulse, Micić imao stopostotan šut, Pokuševski na klupi

0

Treće gostovanje zaredom – pobjeda broj dva. Čikago se nakon poraza od Klivlenda pobjedama vratio u Kanadi – Bulsi su sa 116:110 savldali Toronto.

Jedan od najzaslužnijih za 20. pobjedu u sezonu i nastavak trke za NBA plej-of bio je crnogorski košarkaš Nikola Vučević.

Baranin je dominirao u reketu, upisao je novi dabl-dabl i utakmicu u Ontariju završio sa 24 poena, 14 skokova i šest asistencija. Vučević je iz igre šutirao 12-20, a jedino što mu nije išlo sinoć bio je šut za tri poena (0-3).

Znao sam da imam malu prednost u visini i pokušavao sam da iskoristim to”, rekao je nakon meča za NBA sajt Vučević.

Demar Derozan je takođe ubacio 24 poena, dok je Kobi Vajt dodao 23.

U timu iz Kanade najefikasniji je bio Skoti Barns koji je postigao 31 poen.

Fenomenalno veče imao je Džejlen Branson koji je sa 41 poenom vodio Njujork do trijumfa nad Vašingtonom (113:109).

Oklahoma je u gostima savladala Jutu sa 134:129, a do pobjede su je vodili Šej Gildžis Aleksander sa 31 poenom, Džejlen Vilijams sa 27 i Džoš Gidi sa 20 poena i deset skokova.

Vasilije Micić je na terenu proveo samo devet minuta i za to vrijeme je postigao šest poena uz stopostan šut iz igre (2/2) i imao je jednu asistenciju. Aleksej Pokuševski je ponovo odlukom trenera ostao na klupi.

Kod „džezera”, koji su prekinuli niz od šest vezanih pobjeda, najbolji je bio Kolin Sekston sa 31 poenom, dok je Lauri Markanen ubacio 26.

Minesota je zahvaljujući impresivnoj poslednjoj četvrtini dobila Memfis 118:103.

Entoni Edvards sa 28 poena predvodio je Vukove do pobjede, a najefikasniji akter utakmice bio je Džeren Džekson iz poraženog tima sa 36 poena.

Indijana u gostima savladala Sakramento 126:121.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Bendikt Maturin sa 25 poena, dok je Kevin Huerter postigao 27, a Kigan Marej 27 poena za domaće.