Vlahović pogodio, Juve remizirao u derbiju Italije

0

Derbi Italije završen je bez pobjednika – Juventus i Inter su u Torinu igrali neriješeno (1:1) u 13. kolu Serije A, pa „neroazuri“ ostaju lideri na tabeli sa dva boda više od „stare dame“.

Dva različita poluvremena su odigrana na „Alijanc“ stadionu u Torinu – prvo uzbudljivo, interesantno, a drugo mirno, bez većih uzbuđenja.

Juventus je prvi zaprijetio, u 16. minutu je Federiko Kjeza, nakon centaršuta bio neprecizan, pa je lopta otišla pored gola.

A onda je u 27. minutu tim iz Torina poveo – Dušan Vlahović je uzeo loptu Damfrisu, uposlio Kjezu, koji je sa lijeve strane ubacio loptu u kazneni prostor, a srpski reprezentativac dočekao asistenciju i zatresao mrežu.

Pet minuta kasnije gosti su izjednačili – napad je počeo od Zomera, kombinovali su Damifris i Barela, na kraju je lopta stigla do Tirama, koji je centrirao, a na pravom mjestu bio Lautaro Martines.

U drugom poluvremenu je ritam bio sporiji, obje ekipe su igrale kao da su zadovoljne bodom, velikih prilika nije bilo, pa je na kraju derbi završen 1:1.