VIDEO Nova sramota na crnogorskim terenima

0

Crvena je trava od stida bila danas na DG areni. Nova sramota crnogorskog fudbala viđena je na utakmici između Mladosti Lob.beta i Dečića.

U trećem minutu nadokande prvog poluvremena viđen je gol koji će se dugo prepričavati –  špic gostujuće ekipe Bojan Matić je na nekoliko metara od gola primio loptu, okrenuo se, šutirao, a fudbaler Mladosti Zvonko Ceklić se sklonio, pa mu je lopta prošla ispod noge i završila u mreži. Takav gol je uživo vidjela Crna Gora putem TV prenosa.

Tragikomičnu situaciju možete vidjeti dolje.

(Izvor: YouTube/Pobjeda)

Meč je inače završen pobjedom Dečića od 3:0, pa sada Tuzani imaju dva boda više od Budućnosti, koja od 18 časova dočekuje Jezero. Ali rezultat je u drugom planu, pamtiće se bruka i sramota, ko zna koja po nizu u crnogorskom fudbalu.

Dečić je prvo poluvrijeme završio sa 12 udaraca ka golu domaće ekipe, dvije šanse je imao preko Draška Božovića, koji je u jednom navratu pogodio prečku, a odlične prilike nisu iskoristili Mario Đoljaj i Nenad Gavrić.

Nije se u nastavku mnogo toga promijenilo na terenu, a gosti su pitanje pobjednika, riješili u finišu – prvo je Matija Božanović nakon kornera u 87. minutu postigao gol, a minut kasnije u listu strijelaca se upisao i Oliver Šarkić, koji je postavio konačan rezultat.

A pobjedu je konačno upisala i Sutjeska, koja je danas u Bijelom Polju savladala Jedinstvo – 1:0.

Jedini gol postigao je Anto Babić, glavom u 31. minutu, nakon centaršuta Veljka Batrovića.

Bila je to i jedina prava prilika u prvom dijelu. U drugom poluvremenu je ekipa Dragana Mijanovića mogla i do drugog pogotka, a najbolju šansu nije iskoristio Dušan Vuković koji je, nakon kombinacije sa Batrovićem, šutirao pravo u golmana Sergeja Joksimovića.

I domaći su mogli do pogotka – u 77. minutu Alija Krnić je, nakon dodavanja Žarka Koraća, izašao sam ispred Stojana Vukčevića, koji je odlično reagovao i odbranio.

Sutjeska u narednom kolu u nedjelju (17:30) dočekuje Budućnost.

Sa jednog od mečeva Sutjeske i Jedinstva – foto: FSCG

U 17 časova i 30 minuta počinju dueli Petrovca i Rudara, odnosno Mornara i Arsenala, dok kolo u 18 časova zatvaraju Budućnost i Jezero.