Venus Vilijams je zaustavljena u drugom kolu Vašingtona i već je najavila novi nastup.
Legendarna američka teniserka i osvajačica sedam Grend slem titula, 45-godišnja Venus Vilijams, svoj povratnički nastup na WTA Turu poslije 16 mjeseci završila je u drugom kolu turnira u Vašingtonu. Od nje je bila ubjedljivija trenutno 24. igračica svijeta, Poljakinja Magdalena Freh, koja je slavila rezultatom 6:2, 6:2.
„Nažalost, danas sam bila bez energije. Četiri meča u prvoj povratničkoj nedjelji bila su previše“, izjavila je Venus Vilijams, koja je u Vašingtonu, pored dva meča u singlu, igrala i dva meča u dublu. Njen sljedeći nastup biće u Sinsinatiju.
Pored Vilijamsove, u drugom kolu je eliminisana i prva nositeljka Džesika Pegula, koju je savladala Lejla Fernandez sa 6:3, 1:6, 7:5. U duelu dvije bivše Grend slem šampionke, Ema Radukanu je pobijedila Naomi Osaku rezultatom 6:4, 6:2.
