Vaterpolisti Crne Gore ubjedljivo poraženi od Grčke u četvrtfinalu

0

Prvi put od kada je učesnik Olimpijskih igara vaterpolo reprezentacija Crne Gore neće igrati u polufinalu.

Nakon tri četvrta mjesta, sada je stala u četvrtfinalu – poražena je od Grčke rezultatom 10:4, pa je medalja u Tokiju ostala samo san.

Našu selekciju sada čeka borba za plasman od 5. do 8. mjesta.

Opet su “ajkule” podbacile u napadu, a kako će da se završi meč moglo je da se nasluti u drugoj četvrtini kada su Grci počeli da pogađaju mrežu odličnog Slavena Kandića.

Da nema ništa od polufinala postalo je jasno početkom treće četvrtine kada su u razmaku od minut s pravom zamjene isključeni Vladan Spaić i Draško Brguljan.

Grci su to znali da iskoriste, a “ajkule” su posljednji trzaj imali početkom posljednje četvrtine kada su promašili napad s igračem više kod rezultata 6:3.

Jedini strijelci za tim Vladimira Gojkovića bili su Aleksandar Ivović (dva gola), Brguljan i Uroš Čučković.

A kako je napadački bila raspoložena naša reprezentacija najbolje oslikava to što od 10 napada s igračem više nije iskoristila nijedan.