„Valjak“ ponovo bez problema prošao preko „limenki“

0

Ne baš kao jesenas, kada je u predgrađu bilo 44 razlike, ali košarkaši Partizana su i ove subote uveče u 23. kolu ABA lige nanijeli ubjedljiv poraz gradskom rivalu, FMP-u i to bez opravdano odsutnog Zeka Ledeja i privremeno odmaranog Kevina Pantera.

Pod imperativom pobjede usljed novog „bijega“ podgoričke Budućnosti, trener Željko Obradović je u solidno popunjenoj „Areni“ rasporedio minute na svih 12 igrača, svi su se i upisali u strijelce, pa su „panteri“ ispraćeni porazom od 31 poena razlike: Partizan – FMP Železnik 88:57 (20:16, 23:15, 22:14, 23:12).

U toku utakmice, Zek Ledej, koji se nalazi u Sjedinjenim Američkim Državama, objavio je na Instagram profilu da je preminuo njegov otac.

Nije prošlo mnogo prije nego je svima u dvorani postalo jasno da će se crno-bijeli vratiti na pobjedu zaostatka za drugoplasiranim na tabeli. Obradovićev tim počeo je nešto sporije, ali kako je vrijeme odmicalo, tako je lopta počela da „sluša“ domaćina, a gost da posustaje i gubi takmičarski elan.

U svemu, trener Partizana uspio je da odmori igrače koji su odigrali najviše minuta u prethodnom periodu, a koje čekaju ozbiljna iskušenja u predstojećem „duplom“ kolu Evrolige, u okviru kojeg će beogradski crno-bijeli dočekati španske sastave – u utorak Baskoniju, u četvrtak Real Madrid.

Tako se Aleksa Avramović kao najefikasniji u prvom poluvremenu, u kojem se kod domaćina nije upisao samo Alen Smailagić, nije ni vraćao na parket u nastavku. Zapravo, ljevoruki bek je proveo nepunih sedam minuta na parketu večeras.

Minut više igrao je Frenk Kaminski, dok je Džejms Naneli proveo 12 minuta u igri protiv rivala koji se praktično predao u trećoj četvrtini i potom „koketirao“ novim (pre)ubjedljivim porazom.

Partizan: Smit 7, 2 sk, 3 as, Avramović 9, Koprivica 13, 10 sk, Smailagić 3, Jaramaz 6, 6 as, Naneli 2, 3 sk, 2 as, Trifunović 8 (2/5 za tri), Anđušić 8, Doužer 10, 5 sk, 2 as, 2 ukr, Ponjitka 7, 4 sk, 2 as, 2 ukr, Kaminski 5, 2 sk, Kaboklo 10, 5 sk, 2 as, 3 ukr.

FMP Železnik: Votson 8, Živanović 1, Foster 2, Rebec 10, 3 sk, 4 as, Subotić 2, Pavićević, Roberts 6, Stepanović 2, Šaranović 4, 6 sk, 3 as, 4 izg, Simović 3, 2 sk, Novak 13, 4 as, 4 izg, Kuzmić 6, 10 sk.