Uzbudljiv meč viceprvaka i prvaka Evrope

0

Vaterpolisti Novog Beograda posle velike borbe i mnogo iuzbuđenja poraženi su od Pro Reka u derbiju trećeg kola TOP 8 faze Lige šampiona. Novobeograđani su izgubili na peterce sa 14:15, pošto što je posle 32 minuta igre rezultat bio izjednačen – 10:10 (1:1, 1:6, 3:2, 5:1 – 4:5).

Fantastičan meč u sjajnoj atmosferi na bazenu Sportskog centra “11. april” odigrali su aktuelni šampion i vicešampion Evrope. Italijanski tim je igrao mnogo bolje u prvom poluvremenu. Domaći su imali problema prije svega sa realizacijom, u nekoliko navrata pogađali su okvir gola, što je iskusni tim Pro Reka iskoristio na pravi način i početkom treće dionice stigao je do šest golova prednosti (2:8).

Međutim, izabranici trenera Živka Gocića pokazali su karakter, nisu pomišljali na predaju i polako su topili prednost gostiju. Odlično je branio golman domaćih Frančesko De Mikelis, zaustavio je dva peterca u poslednjoj četvrtini, a golom Dimitriosa Skubakisa Novi Beograd je stigao do izjednačenja.

Imali su Novobeograđani i šansu za trijumf, ali je u poslednjem napadu, samo nekoliko sekundi prije kraja, šut Marka Radulovića odbranio je golman gostiju Marko De Lungo. U penal seriji Pro Reko je kao i u prethodna dva finala Lige šampiona u duelima sa Novim Beogradom imao više sreće. U petoj seriji Đorđe Vučinić bio je neprecizan, a odlučujući penal za Pro Reko realizovao je Frančesko Di Fulvio.

U pobjedničkom taboru najefikasniji bio je Đakomo Kanela sa tri gola, dok se kod Novog Beograda Skubakis tri puta upisao u listu strijelaca.

U drugom meču trećeg kola A grupe TOP 8 faze Lige šampiona Marsej je kao gost pobijedio Jadran u Splitu sa 14:12.