Krajem prethodne sezone Mark Ut doživio je povredu usled koje je prethodne mjesece proveo van konkurencije, međutim duel protiv Borusije Dortmund koji je proveo na klupi nagovijestio je da bi fudbaler Jarčeva uskoro mogao da se ponovo nađe na terenu i pomogne saigračima. Povratak u trenažni proces i konkurenciju za minute probudio je optimizam kod fudbalera koji je najavio da je trenutno spreman za oko 20 minuta fudbala.
„Uvjeren sam da svi mogu da zamisle koliko sam uzbuđen zbog povratka. Nadam se da ću zabilježiti prve minute u sezoni već u četvrtak. Bilo je krajnje vrijeme poslije skoro osam nedjelja. Pomalo iznenađujuće, ušao sam u tim prošle subote jer se Jan Tilman razbolio„, rekao je Ut i osvrnuo se na period oporavka:
„Poslije operacije je sve teklo po planu. Prije svega je izazov bio da saznam tačan uzrok mojih simptoma. Bio je to loš trenutak neposredno pred početak sezone, u momentu kada sam bio u dobroj formi. Sve to mi je izazvalo gorak ukus, ali je sada iza mene i potrebno je da nadoknadim stvari koje obično više radite na pripremama kao što su intenzivna trčanja. Nadam se da ću se uskoro vratiti u staru formu”.
Prvi naredni izazov biće susret sa Partizanom u Njemačkoj, a nedjelju dana kasnije slijedi susret sa istim rivalom u Beogradu.
„Veoma griješi svako ko misli da nas čeka lak posao u Ligi konferencije. Svaka ekipa u ovom takmičenju ima kvalitet i pravo da se nada jer iza sebe ima sjajnu sezonu. Utakmica protiv Partizana neće biti laka, vjerovatno ćemo imati veći posjed lopte, moramo dobro da kombinujemo naprijed i pokažemo kvalitet na terenu. Zaista želimo da pobijedimo kod kuće. Ako uradimo svoje, možemo i da osvojimo prvo mjesto u grupi„, kazao je fudbaler od kojeg u Njemačkoj očekuju da bude džoker domaćina.
Podsjetimo, Partizan će u četvrtak od 21 čas gostovati Kelnu, prvoplasiranom timu grupe D sa četiri boda iz prva dva kola. Sa druge strane, tim Gordana Petrića kroz duele sa Slovaćkom i Nicom stigao je do dva boda na prva dva koraka.
(mozzart sport)
