Ukrajinci savladala Sjevernu Makedoniju

0

Fudbaleri  Sjeverne Makedonije u drugom meču C grupe odigrali su duel protiv Ukrajine na stadionu u Bukureštu, gdje su nakon fenomenalnog drugog poluvremena poraženi sa 2:1.

Dosta bolje prvo poluvrijeme za „domaćina“, te su Ukrajinci već u 29. minutu došli do vođstva.  Andrij Jarmolenko je natrčao na odbitak, te iz neposredne blizine poslao je loptu u mrežu.

Strelac prvog gola bio je asistent u 34. minutu kada je dodao do Romana Jaremčuka, koji nije ostavio mnogo prostora Stoletu Dimitrievskom da sačuva mrežu.

Znatno bolje drugo poluvrijeme Severne Makedonije, već u 55. minutu ALeksandar Trajkovski je oprobao udarac, lopta je pogodila prečku. U nastavku napada Georgi Bušan je dobro pokrio liniju, a Oleksandr Karavaev pravi penal, nakon VAR snimka Fernando Rapalini pokazuje na „bijelu tačku“.

Ezjan Alioski bio je izvođač, odbranio je golman Ukrajine, ali je fudbaler Sjeverne Makedonije naklonjena bila sreća, te je odbitak došao do njega za 2:1.

Nova drama u 85. minutu. Ruslan Malinovski izveo je iskosa prekid, lopta pogađa u ruku Danijela Avramovskog u živom zidu, a VAR pokazuje penal.  Dok je ogovornost preuzeo Ruslan Malinovski,  a ponovo j ečuvar mreže izašao kao pobjednik iz penal ruleta.

Trajkovski je imao veliku priliku u zaustavnom vremenu, šutirao je iskosa, pored gola Ukrajine.