Povodom predstojećih pregovora o sporazumu o prekidu vatre u Pojasu Gaze danas se oglasio američki predsjednik Donald Tramp rekavši da „cijeni što je Izrael privremeno prekinuo bombardovanje kako bi dao priliku za postizanje sporazuma o oslobađanju talaca i miru“.
„Hamas mora hitno da djeluje, inače sve ponude otpadaju. Neću tolerisati bilo kakvo odlaganje koje mnogi misle da će se dogoditi, niti bilo kakav ishod u kojem Gaza ponovo predstavlja prijetnju. Hajde da ovo završimo, brzo. Svi će biti pravično tretirani“, objavio je Tramp na svojoj društvenoj mreži Trut Sošal.
U međuvremenu, Hamasovo političko i vojno krilo nisu postigli konsenzus oko pitanja razoružanja te palestinske militantne grupe, što je dio predloga američkog predsjednika Donalda Trampa za okončanje rata u Gazi, prenio je ranije danas Volstrit džurnal, pozivajući se na arapske posrednike u pregovorima.
(Tanjug)

Izgleda da nema koga vise da gadjaju