Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp kazao je da ne vjeruje da Kina ili Rusija učestvuju u aktuelnom sukobu sa Iranom, ali je upozorio da bi njihovo uključivanje imalo ozbiljne posljedice.

„Predsjednik Si, tokom našeg nedavnog sastanka u Pekingu, rekao mi je da Kina ni pod kojim okolnostima neće davati niti prodavati oružje Islamskoj Republici Iran – a ta izjava uključivala je i kineske kompanije“, napisao je Tramp na društvenoj mreži Trut Soušal.

On je naveo da ne bi bilo u interesu ni Pekinga ni Moskve da snabdijevaju Teheran oružjem.

„Ne vjerujem da Kina ili Rusija učestvuju“, rekao je Tramp, dodajući da bi njihovo eventualno uključivanje u sukob „bilo veoma loše za njih“.

Tramp nije precizirao na kakve je posljedice mislio u slučaju da Kina ili Rusija pruže vojnu podršku Iranu, prenosi Beta.

Tagovi