Utakmica Gazijantepa i šampiona Galatasaraja (0:3) otvorila je novu sezonu u Superligi Turske, a ponedjeljak će biti rezevisan i za prvi meč Trabzonspora čije boje će drugu godinu zaredom braniti naš Stefan Savić.
Klub sa Crnog mora biće domaćin Kodžaelisporu, ekipi koja se nakon 17 godina vratila u elitni rang turskog fudbala.
Od legendarnog crnogorskog fudbalera u Turskoj očekuju da bude lider podmlađenog tima sa „Papara stadiona“, nakon što su ga povrede usporile u prvom dijelu prošle sezone.
„Većina igrača sa kojima će Fatih Teke početi utakmicu protiv Kodžaelija praktično je poznata, a kada je u pitanju odbrana predvodiće je Crnogorac Savić i Ukrajinac Arsenij Batagov“, piše lokalna „Takagazete“.
Kroz medije iz ovog regiona se provlači i priča da će Trabzon pokušati da zaštiti Savića od sudijskih odluka, nakon što se prošle sezone, kako se navodi, ovaj klub suočio sa skandoloznim greškama arbitara.
„Konkretno, u finalu Kupa protiv Galatasaraja sudija Džihan Ajdin je pravio greške na obje strane, ali je posebno kritikovan zbog žutog kartona Saviću i navodno zato jer nije pokazao crveni. U novoj sezoni sudije ne bi trebalo Savićev prethodni potez da vide kao povod za revanšizam“, piše pomenuti medij.
Trabzonspor’da Yeni Sezon Endişesi! Hakemlerin Gözü Savic’in Üzerindehttps://t.co/8wGQdKc7zA pic.twitter.com/1sTC5I5kut
— Taka Gazetesi (@TakaGazetesi) August 6, 2025
Da će Galatasaraj i ove sezone biti glavni favorit za osvajanje titule pokazao je već u 1. kolu, ali tu su stari i ljuti i rivali iz Istanbula – Fenerbahče i Bešiktaš. Prema vrijednosti kluba Trabzonspor bi trebalo da bude odmah naredna snaga turskog šampionata.
„Klub sa Crnog mora je četvrti po tržišnoj vrijednosti, a sada je posebno poznat po svojoj podmlađenoj i dinamičnoj postavi. Jasno je da Trabzonspor želi da se uključi u prvenstvenu trku“, objavio je „Haber 61“.
I dok je nova sezona već krenula, Trabzonspor još nije završio sa pojačanjima, pa se u veznom redu pominju imena iz dvije najjače evropske lige.
Poziciju „osmice“ trebalo bi da zauzme Andre Almeida, Portugalac iz Valensije, dok je projetovana „desetka“ Emilijano Buendija, vezista Aston Vile.
