Mladen Mikijelj

Topić peta na svijetu: Bibić bez finala

0

Reprezentativka Srbije u skoku uvis Angelina Topić nije uspjela da osvoji medalju na Svjetskom dvoranskom šampionatu u Glazgovu.

Osamnaestogodišnja Angelina je sa preskočenih 192 santimetra osvojila peto mjesto i daleko od toga da je razočarala.

U konkurenciji 11 takmičarki srpska atletičarka je imala poteškoće već od druge visine na 188 santimetara, koju je preskočila iz drugog pokušaja, potom je ljestvicu na 192 „savladala“ iz trećeg pokušaja…

Mlada reprezentativka Srbije nije bila uspješna u prvom pokušaju na 195cm, a u dogovoru sa trenerom i ocem Dragutinom Topićem odlučila je da ide na sve ili ništa i preostala dva pokušaja iskoristila je na visini od 197cm.

Ipak, Angelina nije uspjela da izjednači državni i lični rekord i ostane u borbi za medalje na planetarnom šampionatu.

Zlatnu medalju osvojila je Australijanka Nikola Olislagers sa preskočenih 199 santimetara iz trećeg pokušaja, srebro je pripalo Jaroslavi Mahučik iz Ukrajine (197cm), a iznenađenje je priredila Slovenka Lia Apostolovski kojoj je skok od 195cm bio dovoljan za bronzu i najveći uspjeh u karijeri. Identičan rezultat ostvarila je i Kristina Honsel iz Njemačke, ali iz više pokušaja.

Elzan Bibić je ostao bez plasmana u finale na 1.500 metara jer je sa vremenom 3:39.98 zauzeo četvrto mesto u četvrtoj kvalifikacionoj grupi. To mu je najbolji rezultat ove sezone.