To su naše „Ajkule“: Protiv Hrvatske, publike, sudija pobjeda nakon peteraca

0

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore odigrala je 11:11 nakon četiri četvrtine protiv Hrvatske u trećem kolu Evropskog prvenstva.

Nakon peteraca Crna Gora dobija dva boda. Tešanović je odbranio Harkovu i Fatoviću i to je trijumf, ali nažalost ne za drugo mjesto.

Upozoravali su naši momci na ovakav scenario, i to se stvarno i desilo. U drugom poluvremenu gotovo da nismo igrali jednu odbranu sa komplet ekipom, a dosta isključenja je bilo više nego diskutabilno.

Sa druge strane nije bio isti kriterijum. Zato i raduje igra naših momaka, koji su i pored publike, domaćinskog suđenja, iskusnije ekipe preku puta sebe, uspjela da dobije nakon peteraca. Da je priznat gol Đura Radovića sad bi imali tri boda i drugo mjesto.

Ovako idemo na Njemačku pa ako tu slavimo u četvrtfinalu čeka Italija.