Tešanović opet na visini: Crna Gora porazila Amerikance nakon peteraca

0

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobijedila je nakon peteraca Sjedinjene Američke Države 16:15, na startu Svjetskog prvenstva u Dohi.

Junak je Petar Tešanović koji je odbranio tri peterca. On je, uz to i u regularnom dijelu odbranio dva udarca sa pet metara.

Nakon 32 minuta igre bilo je 11:11. „Ajkulama“ su tako pripala dva boda, a „jenkijima“ bod.

Dramatičan meč na kraju je pripao crnogorskoj selekciji, koja je napravila veliki korak ka jednom od prva dva mjesta u grupi.

U prvom poluvremenu Ajkule su kontrolisale dešavanja u bazenu, dobili prvu četvrtinu 3:1, a u još nekoliko navrata su imali plus dva.

Nakon prvog dijela imali smo minimalnu prednost, da bi „jenkiji“ bolje otvorili nastavak i izjednačili na 6:6.

Nije to pokolebalo izabranike Vladimira Gojkovića, naprotiv. Do kraja tog dijela dva puta smo imali po dva gola prednosti (8:6 i 9:7).

Ipak, nikako nijesmo uspijevali da prelomimo meč.

Dod i Bouven su vratili stvari u egal i do kraja se igralo gol za gol. Imali smo šest sekundi za posljednji napad, ali je Mršić izblokiran.

U petercima, Ukropina i Perković su pogađali okvir gola, ali je Tešanović čak tri puta nadmudrio Amerikance, pa je Crna Gora stigla do važne pobjede.

U drugom meču grupe, Srbija je bila ubjedljiva protiv Japana 17:10.

U srijedu je na programu derbi između Srbije i Crne Gore.