Jedan od najboljih boksera 21. vijeka i aktuelni šampion teške kategorije Tajson Fjuri našao se u centru skandala.

Britanac je usko povezan sa ozloglašenim Kinahan klanom iz Irske, na čijem je čelu bivši Fjurijev savjetnik Danijel Kinahan.

Kinahan klan se bavi prodajom droge i pranjem novca, a u prošlosti je povezivan i sa ubistvima. Nastao je u poslednjoj deceniji prošlog vijeka, a trenutno manevriše u Irskoj, Dubaiju, Velikoj Britaniji i Španiji. Američka agencija za borbu protiv droge je ponudila nagradu u iznosu od pet miliona dolara za informaciju koja bi dovela do hapšenja nekog od tri glavna člana bande Kinahan. U pitanju su pomenuti Danijel, njegov otac Kristofer senior i brat Kristofer junior. Protiv njih trojice su čak uvedene i sankcije, što je pozdravio komesar irske policije Dru Heris.

Danijel Kinahan je jedan od osnivača MTK Global agencije, koja predstavlja pregršt vrhunskih boksera, a među njima se svakako ističe Tajson Fjuri. Vođa Kinahan klana je jednom prilikom poručio da je agenciju napustio 2017. godine. Na kraju, slučaj postaje još kontroverzniji pošto je Fjuri prije dva mjeseca u Dubaiju viđen u društvu Danijela Kinahana.

Tagovi