Šveđanima hladno na minus 25 u „Morači“

0

Košarkaši Crne Gore savladali su Švedsku u „Morači“ rezultatom 95:70 u drugom kolu D grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Skandinavci su samo u prvoj četvrtini parirali, nakon čega se razigrao Vladimir Mihailović, Andrija Slavković je unio potrebnu energiju i „crveni“ su se odlijepili nakon čega je prednost samo rasla do plus 21 na startu treće četvrtine.

Švedska je u jednom momentu spustila zaostatak na 12 poena, ali su domaći brzo uzvratili i imali i 25 poena prednosti u poslednjem minutu, nakon polaganja Petra Popovića (93:68), a ista razlika je bila i na kraju.

Najefikasniji u sastavu Boška Radovića bio je Kendrik Peri sa 18 poena. Marko Simonović je postigao 16, Mihailović 13, a Emir Hadžibegović 11 poena.

Kod Šveđana Bara Endžaj 15, Melvin Pancar 13, Viktor Gadeforš i Adam Ramsted po 10 poena.

Situaciju u grupi je „zakuvala“ Bugarska pobjedom nad svjetskim prvakom Njemačkom, pa nakon dva kola sve selekcije imaju polovičan učinak.