Švajcarci „frustriraju“ još jednu veliku ekipu

0

Izgledalo je da Engleska ide ka razočaravajućoj ranoj eliminiaciji sa Evropskog prvenstva u osmini finala protiv Slovačke, sve dok njihov dramatičan povratak u vidi gola Džuda Belingema u poslendjem minutu regularnog toka meča i Harija Kejna već u prvom minutu produžetka nije pokazao vrijednost talenta svjetske klase koju ovse selecija posjeduje. Svjetske klase koju međutim nisu prikazali u prva četiri meča na šampionatu, gdje su savladali samo Srbiju, i to u prvom kolu minimalnim rezultatom.

Danas od 18 časovau Dizeldorfu ih čeka najteži ispit – Švajcarska, tim koji je izbacio Italiju i odigrao neriješeno sa Engleskom.

Može li duel sa Sajdžijama možda biti onaj u kome će konačno kliknuti Gordi albion?

Švajcarska ima dobre igrače, staložen način igre i agresivno pritiskaju, posebno na početku utakmica. Imaju neke adaptacije na svoj sistem na koje morate biti spremni. Pokazali su da mogu dobro da se brane kao grupa“, rekao je selektor Engleske, Geret Sautgejt.

Engleska je neporažena u poslednjih 13 utakmica protiv Švajcarske. Ima devet pobjeda i četiri remija. Poslednji susret dvije zemlje na Euru bio je 2004. godine, kada je 18-godišnji Vejn Runi postao najmlađi strijelac u istoriji evropskih šampionata u pobjedi Engleske od 3:0.

Mogli smo da pobijedimo Njemačku, pobijedili smo Italiju, pa zašto sada ne bismo imali ono što je potrebno da pobijedimo Englesku?“,  upitao je selektor Švajcarske Murat Jakin novinare.

On i izabranici mogu do istorijskog uspjeha, pošto Švajcarska nikada nije nastupila u polufinalu Evropskog prvenstva.

Svaki veliki tim ima za cilj nokaut fazu. Kada ste tamo, sve se svodi na to da idete utakmicu po utakmicu. Engleska je stigla do finala prije tri godine i svi znaju koliko su dobri i kakvi su sjajni igrači. Na nama je da frustriramo još jednu veliku stranu i igramo igru koju znamo da je sve moguće“, naveo je Jakin.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA.