Štraserov Kicbil, Mikaelina Jasna

0

Njemački skijaš Linus Štraser ostvario je četvrtu pobjedu u karijeri – bio je najbolji tokom slaloma u Kicbilu u okviru Svjetskog kupa. Iskusni, 31-godišnji takmičar iz Minhena prvi put je pobijedio 2017. godine u Stokhlomu na paralel slalomu, zatim je slavio 2021. u Zagrebu, i 2022. u austrijskom Šladmingu.

Drugo mjesto u Kicbilu zauzeo je Šveđanin Kristofer Jakobsen, dok je treći Švajcarac Danijel Jule. Manuel Feler nije uspio da se proslavi u svom rodnom gradu pred domaćim navijačima – bio je tek četvrti.

Štraser je prvi Njemac koji je slavio u Kicbilu još od Feliksa Nojrojtera koji je ostvario trijumf prije deset godina u Austriji.

Lider u poretku slaloma je Manuel Feler, dok je današnji pobjednik drugi. Prvoplasirani u generalnom plasmanu Svjetskog kupa je Marko Odermat. Takmičenje se nastavlja za dva dana veleslalomom u Šladmingu.

U ženskoj konkurenciji američka skijašica Mikaela Šifrin pobijedila je slalom u slovačkoj Jasni i tako došla do rekordne 95. pobjede u Svjetskom kupu. Drugo mjesto za Zrinku Ljutić, takmičarku iz Hrvatske, a treća je Šveđanka Ana Sven Larson.

Šifrin je danas obezbijedila 150. plasman na pobjedničko postolje i ima pet manje od ukupnog rekordera Šveđanina Ingemara Stenmarka, čiji je rekord po broju pobjeda u Svjetskom kupu – 87, oborila prošlog marta.