Srpski pulen poražen u finalu Dohe od Hačanova

0

Jakub Menšik, srpski pulen, nije uspio da osvajanjem titule kruniše najbolju nedelju u karijeri.

Momak koji je okružen Srbima, i koji „upija“ savjete Novaka Đokovića, u finalu turnira u Dohi poražen je od 17. igrača svijeta Karena Hačanova rezultatom 2:0, po setovima 7:6, 6:4 za sat i 50 minuta igre.

Ruski teniser je u Kataru došao do prve titule u 2024, odnosno šeste u karijeri.

U prvom setu, koji je trajao nešto više od sat vremena, viđen je odličan tenis. Od Hačanova smo znali šta može da se očekuje, ali je talentovani Čeh bio misterija, pogotovo što je danas odigrao prvo ATP finale u karijeri.

Talentovani tinejdžer nijednog trenutka nije pogledao trenutku, igrao je kao da je u pitanju čelendžer u njegovom rodnom Prostojevu, ali na kraju, u tajbrejku je posustao. Rus je iskoristio četvrtu set loptu nakon što njegov rival nije realizovao isto toliko – 14:12.

Hačanov je imao i jedinu brejk šansu u četvrtom gemu, međutim, Menšik je dobrim servisom uspio da se izvuče. Interesantno je da u desetom i 12. gemu, kada je devet godina stariji rival bio na gem do vođstva u setovima, nije izgubio nijedan poen na svoj servis.

Ključni detalj u drugom setu viđen je već u prvom gemu kada je ruski teniser prvi put oduzeo serivs protivniku. Do kraja meča obojica su bila sigurna na svoj servis, tako da je 27-godišnji Hačanov došao do prvog trofeja od septembra 2023. kada je slavio u kineskom Džuhaiju.