Srpski kadeti ispustili 21 poen prednosti protiv vršnjaka iz Hrvatske

0

Kadetska reprezentacija Srbije startovala je porazom na Evropskom prvenstvu u Skolju. I pored visokog vođstva početom drugog poluvremena (56:35), tim koji vodi trener Aleksandar Glišić u prvom kolu izgubio je od vršnjaka iz Hrvatske 77:86. U subotu od 21 sat „orlići“ igaju protiv Danske.

Kako je završeno prvo poluvreme, nije djelovalo da će kraj biti ovakav. Prvih 10 minuta bili su dosta izjednačeni, ekipe kao da su se tek zagrijavale i konstantno su se smjenjivale u vođstvu. I tako sve do uvodnih minuta druge četvrtine. Srpski tim je taj dio igre otvorio serijom 10:0. Sjajnom odbranom potpuno poremetio napad Hrvatske.

Uskoro su „orlići“ pobjegli i na dvocifrenu razliku (38:28). A to je bio samo početak. Sjajnom odbranom, povećavali su i samopouzdnje u napadu – za 10 minuta ubacili čak 27 poena i veliki odmor dočekali sa ogromnih 52:35.

Poslije poena Ognjena Radošića u 21. minutu su imali čak 21 poen viška 56:35, ali Hrvati su uzvratili serijom 11:0 i zaostatak više nego prepolovili – 56:49. Nalet rivala odbio je sa penala Vladimir Popović, što su bili prvi poeni Glišićevih izabranika poslije skoro pet minuta.

Iako su Srbi odolijevali, bilo je očigledno da je utakmica dobila neki drugi tok. Hrvatska je do poslednjeg obaveznog odmora spustila zaostatak na samo pet poena – 62:57, da bi već poslije 50 sekundi u poslednjem periodu bilo 62:60, a onda i 64:63, sve dok nisu i preuzeli vođstvo (64:65) u 32. minutu.

Poenima Milosavčevića odbili su momci u bijelim dresovima ovaj nalet rivala. Na dobar napad nadovezala se i dobra odbrana, ukradena lopta, pa poeni Šojića, na semaforu je bilo 68:65. Ali i Hrvatska je imala odgovor u vidu serije 10:4  za 72:75. Uslijedila je rezultatska klackalica, koja je na kraju prevagnula na stranu Hrvatske.

Najefikasniji u redovima Srbije je bio Ognjen Radošić sa 29 poena, dvocifren učinak imali su još Savo Drezgić, sa 16 poena i 6 skokova i Miloš Šojić sa 10 poena i 5 skokova.