Glavnu ulogu trebalo je da imaju Englezi, oni bi nas napali s više od 50.000 ljudi i oko 100 tenkova.

Stratezi NATO do detalja su 1999, tokom bombardovanja SR Jugoslavije, razradili kopnenu ofanzivu na našu zemlju. Operacija je imala kodni naziv „Džedaj“, a konkretan udar bio bi izveden pod šifrom „Bravo minus“. Međutim, srpski heroji spriječili su okupaciju zemlje.

Kako je svojevremeno otkrio vojni komentator Miroslav Lazanski, koji je preminuo u trenutku dok je bio ambasador Srbije u Moskvi, glavnu ulogu trebalo je da imaju Englezi, a plan je bio da u napadu učestvuje 175.000 vojnika Alijanse (od čega 50.000 britanskih).

Konačni cilj je bio trijumfalan ulazak u Beograd nakon najviše 90 dana i potpuna okupacija Srbije.

 

(Republika)

Tagovi