Piše: Momčilo Leković poslanik Demokrata
Poštovano rukovodstvo, članovi i preostali funkcioneri na slobodi,
Sa dubokim žaljenjem obavještavamo vas da nijesmo bili u mogućnosti da prisustvujemo obilježavanju 35 godina Demokratske partije socijalista.
Iako smo među najzaslužnijima za istorijske rezultate partije, okolnosti na koje nijesmo mogli uticati spriječile su naš dolazak. Naime, Uprava UIKS-a nije imala dovoljno sluha za jubilej organizacije kojoj su mnogi od nas posvetili profesionalne karijere i živote.
Sa pažnjom smo pratili proslavu putem dostupnih sredstava informisanja. Obradovalo nas je što su mnogi stari prijatelji bili prisutni, a još više što neki od njih još uvijek nijesu kod nas. Nadamo se da će i oni uskoro imati priliku da se uvjere u kvalitet smještaja i druženja koje ovdje uživamo.
Raduje nas činjenica da se partija još drži. Iskreno, nakon što su nam se pridružili pojedini bivši direktori, načelnici, policajci, bezbjednjaci, tužioci, biznismeni i funkcioneri, počeli smo da sumnjamo da će se Glavni odbor uskoro održavati upravo ovdje.
Koristimo priliku da zahvalimo svima koji nas nijesu zaboravili. Posebno onima koji su nas godinama uvjeravali da je sistem neprobojan, da su institucije pod kontrolom, da vlast nikada neće pasti i da „nema tog tužioca koji smije…“.
Drugovi, smio je.
Ohrabruje nas i činjenica da među gostima proslave još uvijek ima dosta ljudi koje nijesmo vidjeli godinama. Nadamo se da će nam se uskoro pridružiti kako bismo zajedno nastavili njegovanje partijskih vrijednosti kroz kulturno – zabavne aktivnosti, šetnje po krugu i višesatne razgovore sa istražnim organima.
Predlažemo da naredni jubilej organizujete u Spužu. Imamo salu, obezbjeđenje, evidenciju prisutnih i iskustvo sa zatvorenim sjednicama. Takođe, većina počasnih gostiju će se vjerovatno nalaziti na istoj adresi.
Na kraju, želimo da poručimo članstvu da ostane jedinstveno. Nekada su nas spajale sjednice, odbori i kampanje, a danas nas povezuju uspomene na neka jednostavnija vremena, kada je najveća briga bila ko će dobiti funkciju, procenat, stan po povlašćenim uslovima, tender ili prvi milion.
Do skorog viđenja,
Vaši funkcioneri iz UIKS-a.
P.S. Nadamo se da ste se lijepo proveli. Mi jesmo, makar dok nijesu ugasili svijetla u paviljonu.
P.P.S. Pozdravite šefa.
Napomena: Ovo pismo je satiričnog i zabavnog karaktera. Svaka sličnost sa stvarnim događajima, licima, institucijama, istragama, optužnicama, pritvorima, presudama, partijama, kumovima, prijateljima i ostalim pojavama u crnogorskom javnom životu je potpuno slučajna. Ili nije.
(Mišljenja i stavovi u rubrici Kolumne/Drugi pišu nisu nužno stavovi redakcije Borbe)
