Srpske rukometašice deklasirale Bugarke

0

Najbolje srpske rukometašice savladale su Bugarsku 35:17 (19:6) u gostima u 5. kolu kvalifikacione grupe za odlazak na EP koje se od 28. novembra održava u Mađarskoj, Austriji i Švajcarskoj.

Izabranice Uroša Bregara sada su druge u grupi, u egalu su sa Turskom, koja je danas poražena od Crne Gore, što znači da će srpskim djevojkama i bod iz meča odluke sa Turkinjama (Zrenjanin, 7. april)  biti dovoljan za prolaz.

Crnogorke su prve sa maksimalnim učinkom i obezbjeđenim prolaskom na završni turnir. Najefikasnija u srpskom timu u duelu mačke i miša bila je Aleksandra Stamenić sa sedam golova, dok je gol manje na svom kontu upisala Sanja Radosavljević.

Selektor Srbije Uroš Bregar iskoristio je duel sa autsajderom da ukaže šansu svim raspoloživim snagama, među njima i debitantkinji Jovani Ristić, koja je postigla prve golove za nacionalni tim. Danas je dva puta matirala bugarskog golmana.

O igri domaće selekcije, osim njihovog učinka do sada (0-0-5) dovoljno govori i činjenica da su protiv Srbije tek u 15. minutu postigle prvi gol. Do tada, Srbija je akumulirala ubjedljivu prednost (11:0) i više se nije osvrtala. Ona je u nastavku samo rasla iako su se Bugarke „probudile“ i pokazale određeni kvalitet, istina tek je po koja njihova igračica pokazala te odlike.

Još u prvom poluvremenu Bregar je promijenio gotovo čitavu postavu, odmorio je najjače adute a na teren uveo igračice koje su dosad dobijale manju minutažu. Sve u svemu, laka, ubjedljiva pobeda Srbije, efikasna kao i i u prvoj utakmici ova dva tima (40:16) i sjajna uvertira za meč odluke sa turskom u Zrenjaninu.