Srpska džudistkinja Andrea Stojadinov osvojila je zlato na grend slemu u Taškentu.
Protivnica u finalu, u kategoriji do 48 kilograma, Andrei je bila Portugalka Katarina Kosta.
🥇 ZLATO ZA NAŠU ANDREU! 🥇
🥋 Naša džudistkinja Andrea Stojadinov osvojila je ZLATNU MEDALJU na Grand Slam-u u Taškentu.
U finalnom meču u kategoriji do 48kg, Andrea je savladala Portugalku Catarinu Costa, i zauzela pobedničko mesto na postolju!
Bravo Andrea, čestitamo!❤️💙🤍 pic.twitter.com/9PeDR4JB7z
— Team Serbia (@OKSrbije) March 3, 2023
Poslije više od godinu dana oporavka i ulaska u formu zbog teške povrede četvorostruka šampionka Evrope tako je došla i do prvog zlata na grend slem turnirima.
Andrea je tako i u ovoj godini nastavila niz osvajanja medalja za Srbiju.
(sk)
