Srpkinje već u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva, dva kola prije kraja druge runde

2

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije silno nastavlja pohod na odbranu titule svjetskog prvaka – izabranice Danijelea Santarelija su u poljskom Lođu sa 3:0 (26:24, 25:20, 25:17) pobijedile selekciju Dominikanske Republike u drugoj fazi Svjetskog prvenstva. Tim trijumfom „plave“ su izborile plasman među osam najboljih timova takmičenja, dvije utakmice prije kraja druge faze.

Aktuelne šampionke se nalaze na čelu novoformirane F grupe sa maksimalnim učinkom iz sedam utakmica, a prvi pratilac im je Turska. Dominikanska Republika je zabilježila četvrti poraz na ovom takmičenju.

U narednom kolu Srbiju u petak od 15 časova očekuje duel sa Tajlandom, u subotu od 17.30 sati Santarelijev tim će se, po svemu sudeći, boriti za prvo mjesto grupe sa selekcijom Turske.

Ne samo što je pobjeda nad Dominikanom bila sedma na šampionatu, već šesta bez izgubljenog seta, što je rezultat za svako poštovanje.

U prvom setu je Srbija imala dosta problema, nije bilo Maje Aleksić ni Sare Lozo, a Brankica Mihajlović je „uskočila” i morala da bude na vrhunskom nivou kako bi se ovo pobijedilo. Igrala je Dominikanska Republika veoma dobro i uspjela da namuči favoritkinje i natjera ih da u prvom setu odigraju na razliku i dobiju tek sa 26:24.

U drugom je situacija bila manje-više identična samo je ekipa italijanskog stručnjaka ranije uspjela da slomi otpor rivala i povede sa 2:0, da bi u trećem uslijedilo pravo „čišćenje”, baš kao i protiv SAD i Poljske. Dominikankama je u poslednjem setu dozvoljeno tek 17 poena.

Najefikasnija je bila Tijana Bošković sa 15 poena, 10 je imala Jovana Stevanović, 9 Mina Popović, a 8 Bianka Buša i Brankica Mihajlović.

Na drugoj strani, 13 poena Gonzales, a dvocifena je sa 10 bila i Brajelin.