Mladen Mikijelj

Srpkinje pobijedile Čile: U narednoj rundi ih čekaju Njemačka, Poljska i Japan

0

Ženska rukometna reprezentacija Srbije plasirala se u drugu fazu takmičenja na Svjetskom prvenstvu, i to kao trećeplasirana u svojoj grupi.

Podsjetimo, u prva dva kola izabranice selektora Uroša Bregara su poražene od Danske i Rumunije, a večeras su stigle do prve pobjede protiv slabašne selekcije Čilea.

Na kraju ubjedljiva pobeda srpskog tima, bilo je 30:16 u korist Srbije, ali je opuštanje tokom prvog i početkom drugog poluvremena nedopustivo. Nevjerovatan je podatak da je protiv ekipe koja je u prva dva kola primila čak 90 golova, reprezentacija Srbije u prvih 20 minuta samo pet puta zatresla mrežu i u tim trenucima je rezultat bio 5:5.

Do kraja poluvremena Srbija je stigla do “plus četiri“, bilo je 10:6 za Srbiju, ali početkom drugog srpske reprezentativke dozvoljavaju rivalkama da postignu tri uzastopna gola i smanje na 10:9.

Tek tada su se uozbiljile i dovele stvari na svoje mjesto, ali za neki zapaženiji rezultat u drugoj fazi tkmičenja biće potrebna mnogo bolja igra, pogotovo što u novu grupu Srbija neće prenijeti nijedan bod.

Tamo ih čekaju Njemačka, Poljska i Japan, a takmičenje u novoformiranoj grupi počeće u četvrtak.

Inače, Stamenić je sa sedam golova večeras bila najefikasnija u pobjedničkom sastavu.