Srpkinje desete u Ajndhovenu

0

Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije zauzela je deseto mjesto na Evropskom prvenstvu u Ajndhovenu, na kojem je ostvarila četiri pobjede i dva poraza.

Srpske vaterpolistkinje imaju za čim da žale, pošto su, kao i u susretu sa Hrvatskom, ispustile lijepu prednost protiv Izraela u borbi za deveto mjesto, pa su na kraju izgubile 13:12.

Naime, selekcija Dragane Ivković je u završnici prvog poluvremena vodila 7:3, ali je Izrael u poslednjoj četvrtini, baš kao i Hrvatska u osmini finala, uspio da preokrene i posle, uz dosta sreće, da dođe do pobjede u regularnom delu.

Srbija je dva puta dolazila do izjednačenja, ali je posle jednog kontra faula primila brz pogodak i nije uspjela da izbori peterce.

Prije samo godinu i po dana, Srbija je na Evropskom šampionatu u Splitu izgubila od gotovo identične ekipe Izraela sa mnogo ubjedljivijih 15:4 i to možda može da bude neka utjeha za mladu srpsku ekipu, od koje sigurno možemo da očekujemo bolje rezultate ukoliko ostane na okupu.

Srbiju su na ovom Šampionatu Evrope predstavljale: Hristina Ilić (2002), Ana Milićević (2003), Sesilija Diaz Mesa (1996), Milica Zelić (2005), Anja Švec (2000), Nikolina Travar (2001), Iva Marinković (2007), Iva Lujić (2003), Jelena Šarac (2003), Nika Ratković (2008), Nada Mandić (1997), Tijana Lukić (2005), Aleksandra Trmčić (2003), Jovana Radonjić (2007), Maja Lizi Dulić (2004).

SRBIJA – IZRAEL 12:13 (3:3, 4:1, 2:4, 3:5)

SRBIJA: Travar (sedam odbrana), Švec 2, Šarac, Milićević 2, Trmčić, Lukić 1, Radonjić 2, Mandić 1, Diaz Mesa 2, Ilić 2, Ratković, Zelić, Dulić.

IZRAEL: Kac, Jakobi 3, Farkaš, Bogačenko 4, Kordonskaja 1, Futorian 1, Strugo 1, Manakerman, Levinšten, Sasover 1, Hoberg, Levi, Kakuzin.