Srbija srušila prvaka svijeta i plasirala se u polufinale OI!

1

Kada je to bilo najvažnije, Srbija je bila prava! „Delfini su u četvrtfinalu olimpijskog turnira za vaterpoliste dominirali protiv Italije 10:6

Od samog početka meča Srbija je kontrolisala igru. Stranjiha Rašović donio je prednost Srbiji. Koja je u nastavku prve četvrtine uspela da kontroliše igru i nakon osam minuta prednost srpskog tima bila je 5:2.

Još bolja igra viđena je u drugom periodu kada je Srbija nastavila da uvećava prednost, a ispostaviće se na kraju da je upravo prvo poluvrijeme bilo presudno za trijumf. Do kraja prvog poluvremena na semaforu je stajalo 9:3.

Pao je malo tempo igre u trećoj deonici u kojoj je jedini gol postigao Stefano Longo, Srbija nije srljala u napadu, dok je u odbrani odlično igrao naš tim. Pred poslednju dionicu 9:3 za „delfine.

Posebno treba pohvaliti odbranu Srbije koja je u potpunosti zatvorila nalete Italije, uz stečenu prednost u pravom periodu pritisak je pao na Italiju koja nije odgovorila. Srbija je u polufinalu nakon pobjede nad Italijom 10:6.