Srbija saznala rivala: Za zlato sa Njemcima u prvom evropskom finalu Mundobasketa posle 17 godina!

0

Srbija je saznala rivala u borbi za trofej na Mundobasketu. Svi ljubitelji košarke gledaće evropsko finale, pošto je Njemačka u nestvarnom polufinalu pobijedila Ameriku sa 113:111.

Djelovalo je da su obje selekcije ušle u meč nerazmišljajući o odbrani koša, već samo o napadu. Prštale su trojke, prodori, šutevi sa poludistance… na obje strane.

Za neutralne ljubitelje igre pod obručima ovo je bila najinteresantnija utakmica na Svjetskom prvenstvu.

Izgledalo je kao da se igra tenis, glava je non stop išla lijevo desno, prosto nije moglo da se stigne i isprati sve što se dešavalo na „Mol Areni“.

Već posle prvog poluvremena bilo je jasno da će ovo biti meč na mnogo poena (59:60) i da onaj ko odigra za nijansu bolje u odbrani taj će trijumfovati.

Djelovalo je da neizvesnosti neće biti kada su „panceri“ na startu poslednjeg kvartala poveli sa 12 razlike – 98:86. Ipak, onda su izabranici Stiva Kera malo stegli odbranu, ali za preokret nije bilo dovoljno.

Ipak, imala je Amerika šansu da trijufuje, no Njemci se nisu dali i ostali su jedina neporažena reprezentacija na ovom Mundobasketu. Junak „pancera“ bio je sjajni šuter Bajerna Andreas Obst koji je u poslednjem minutu pogodio trojku iz desnog kornera za pobjedu.

On je predvodio „pancere“ do trijumfa sa 24 poena, njega je pratio Franc Vagner sa 22 poena. Na drugoj strani najbolji je bio Entoni Edvards sa 23 poena, dok je Ostin Rivs dodao 21.

Veliko finale između Srbije i Njemačke zakazano je za nedelju od 14.40, dok je meč za treće mjesto u kome se sastaju Kanada i SAD na programu istog dana od 10.45.

SAD – Nemačka 111:113 (31:33, 29:26, 24:35, 27:19)

Dvorana: „Mol Arena“. Gledalaca: oko 12.000. Sudije: Antonio Konde (Španija), Boris Krejić (Slovenija), Gatis Salins (Letonija).

SAD: Halibarton 7, Bridžis 17, Džonson, Ingram, Bankero 6, Portis 5, Edvards 23, Branson 15, Hart 9, Džekson 8, Kesler, Rivs 21.