Mladen Mikijelj

Srbija otišla na Svjetsko prvenstvo

0

Rukometašice Srbije plasirale su se na Svjetsko prvenstvo, pošto su u revanš meču baraža pobijedile Tursku 32:25 (16:15).

Srpske rukometašice u „hramu rukometa“ na Banjici samo „ovjerile“ plasman na turnir, koji će se ove godine igrati u Skandinaviji, pošto su prethodno u Giresunu slavile sa devet golova razlike (33:24).

Istovremeno, meč na Banjici bio je i oproštaj pet iskusnih reprezentativki Kristine Liščević, Jovane Stoiljković, Jelene Lavko, Kristine Graovac i Tamara Radojević, koje više neće nositi nacionalni dres.

Turska je bila  dostojan rival, namučila je prilično ekipu Uroša Bregara u prvom poluvremenu.

Posle 30 minuta rukometašice Srbije je bila na minimalnoj prednost (16:15), a domaća četa imala je dosta oscilacija i rezultatska klackalica obilježila je ovaj dio.

Vodile su rukometašice Srbije i sa tri gola prednosti, ali borbene Turkinje igrale su rasterećeno i svaku grešku su koristile, što im je u jednom trenutku donijelo i vođstvo.

Srbija je u nastavku pokazala kvalitet, zaigrala bolje u odbrani što je donijelo rezultat i polako je krenula da krči put ka SP, a početkom drugih 30 minuta domaćin je promio meč u svoju korist.