Srbija ide na Evropsko prvenstvo, Crna Gora mora još da čeka

0

Reprezentacija Srbije plasirala se na Evropsko prvenstvo 2024. godine u Njemačkoj, dok će selekcija Crne Gore na debitantski nastup na kontinentalnom šampionatu morati još da pričeka.

U posljednjem kolu kvalifikacija za EP, Srbija je u Leskovcu odigrala 2:2 protiv Bugarske, te kao drugoplasirana iz Grupe G obezbijedila vizu za Njemačku.

S druge strane, Crna Gora je na gostovanju Mađarskoj u Budimpešti poražena 3:1, pa je kao trećeplasirana završila kvalifikacioni ciklus.

Mađarska je kao prvoplasirana izborila plasman na šampionatu Starog kontinenta.

Crna Gora je danas povela golom Slobodana Rubežića u 36. minutu.

Taj rezultat bio je na snazi do 67. minutu, kada je Dominik Soboslaj izjednačio na 1:1, da bi već u 68. postigao gol i za 2:1.

Tačku na meč, u trećem minutu sudijske nadoknade, stavio je Adam Nađ.

Srbija je, takođe, dobro otvorila utakmicu protiv Bugarske, jer je Miloš Veljković poslije 18 minuta igre pogodio za vođstvo od 1:0.

Međutim, gosti su za deset minuta – u periodu od 59. do 69. – preokrenuli rezultat preko Georgija Ruseva i Kirila Despodova.

Ipak, iznenađenje je spriječio Srđan Babić, koji je u 82. minutu postigao pogodak za 2:2, što je bio i konačan rezultat duela u Leskovcu.