Na sjeveru KiM Srbi nastavljaju da podnose ostavke u institucijama pod patronatom vlasti u Prištini, nakon kolektivne odluke u Zvečanu da svi napuste institucije, negodujući zbog odluka vlade Aljbina Kurtija da u poslednjem talasu uvede obaveznu zamjenu srpskih regsitarskih oznaka za lokalne, suspenzijom komandira policije Nenada Đurića i neformiranjem Zajednice srpskih opština.

Veliki broj službenika okupio se ispred opštine Sjeverna Mitrovica, u namjeri da predaju otkaze na svoja radna mesta.

Otkaze su dali administrativni radnici i zaposleni u Civilnoj zaštiti.

Isto su, kako prenose lokalni mediji, učinili i Srbi zaposleni u Kosovskim bezbjednosnim snagama. Grupa od desetoro Srba iz Zubinog Potoka navela je da su ostavke dali iz moralnog razloga u znak podrške ostalim Srbima koji su to učinili.

Prethodnih dana svoje ostavke predali su sudije, tužioci, osoblje pravosudnih institucija, 578 policajaca.

 

(RTS)

Tagovi