Srbi blistaju u Tokiju, tri reprezentacije u borbi za medalju!

1

Košarkašice Srbije plasirale su se u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju. Naše predstavnice ušle su u meč dobro i do poluvremena rezultat je bio izbalansiran. U trećoj četvrtini reprezentacija Kine ostvarila je seriju pogodaka i pretposlednju četvrtinu završila sa 9 poenta prednosti nad našom reprezentacijom. A onda je srpski tim pokazao karakter. U briljantnoj poslednjoj četvrtini Srbija je trijumfala nad Kinom 28:12, za ukupnih 77:70 i ostvaren plasman u polufinale.

Jelena Bruks je bila najefikasnija u redovima Srbije sa 18 poena, a Sonja Vasić najbolja kada je bilo najpotrebnije sa 16 poena i deset skokova. Ana Dabović dodala je 13 poena, a Dragana Stanković osam.

Odbojkašice Srbije odigrale su savršeno. Od početka do kraja, Srbija je dominirala u svim aspektima igre i znatno lakše nego što se pretpostavljalo došla do pobjede.

U derbiju četvrtfinala Srbija je pobijedila Italiju 3:0 (25:21, 25:14, 25:21). Tijana Bošković osvojila je 22 poena, Milena Rašić 10, a Bojana Milenković i Mina Popović po 6.

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale olimpijskog turnira u Tokiju. Izabranici Dejana Savića demonstrirali su fantastičnu igru i bili bolji od Italije rezultatom 10:6.

Fantastičnu igru demonstrirala je Srbija i u napadu, naročito u prvom poluvremenu, ali prije svega u odbrani kojom je komandovao golman Branislav Mitrović. On je sve vrijeme proveo na golu Srbije i zaustavio 15 od 21 udarca Italijana. Prednost je Srbija stekla još na startu, a u prvoj četvrtini golove su postigli Strahinja Rašović (dvaput), Nikola Dedović, Dušan Mandić i kapiten Filip Filipović. U drugoj dionici Srbija je nastavila sa odličnom igrom, a meč je prelomljen u finišu perioda kada je sa dva brza gola Andrija Prlainović donio „Delfinima“ vođstvo 9:3.

Do kraja meča je napad Srbije prilično stao, ali na put preokretu je stao izvanredni Mitrović koji nije primao golove praktično dok meč nije bio riješen.