Sramotna Srbija nije bila na nivou spektakla u Moskvi

0

Fudbaleri Srbije poraženi su u prijateljskoj utakmici u Moskvi od selekcije Rusije rezultatom 4:0.

Izabranici Dragana Stojkovića večeras nisu pružili adekvatan otpor motivisanom rivalu koji je na krilima velike podrške domaćih navijača zasluženo ostvario ubedljivu pobedu, a selektoru ostaju brojna pitanja koja mora rešiti pre početka Evropskog prvenstva.

„Orlovi“ su prepustili terensku inicijativu „Zbornaji“, ali su uspeli da prvi priprete kada je Živković šutirao pored gola sa nešto manje od 20 metara.

Usledili su sve opasniji napadi „Zbornaje“ koji su na najbolji mogući način iskoristili spore reakcije „Orlova“ u defanzivnim zadacima, pa je gotovo svaka „druga“ lopta pripadala domaćinu.

Takav pristup se pulenima Valerija Karpina i isplatio u u 22. minutu kada je Anton Mirančuk sa penala savladao debitanta Đorđa Petrovića.

Ono što će posebno zabrinuti selektora Stojkovića jeste isključenje Gajića posle prekršaja nad Gluščeviču prilikom penala, pa je do kraja poluvremena Zdjelar prešao na poziciju štopera, dok je Eraković zauzeo mesto desnog beka.

Rusija je duplirala vođstvo deset minuta kasnije, posle centaršuta Golovina, nesmotrenu reakciju srpske odbrane iskoristio je Maksim Osipenko koji je neometano loptu prosledio u mrežu Petrovića.

Primljeni golovi jesu trgnuli „Orlove“ koji su ubrzo zapretili preko Jovića čiji je udarac sa oko deset metara sjajno uspeo da odbrani Safonov, a solidnu priliku imao je i Gaćinović koji je „makazicama“ loptu poslao preko gola.

Nastavak utakmice nije doneo boljitak, bez obzira na tri izmene na poluvremenu kada su Živkovića, Tadića i Gaćinovića zamenili Mitrović, Sergej Milinković Savić i Mijailović.

Nije prošlo ni deset minuta igre kada su Rusi uvećali prednost posle sjajne akcije koju su izveli rezervisti.

Golovin je poslao loptu ka Gorškovu koji je uposlio Aleksej Mirančuk, pa se i drugi brat blizanac upisao među strelce.

Selektor Stojković je ubrzo na teren poslao Kostića i Mašovića koji su zamenili Zdjelara i Mladenovića, a solidnu priliku imao je Mitrović čiji je udarac prošao pored gola.

Rusi su mogli i do ubedljivijeg trijumfa, udarac Zaharjana odbranio je Petrović, Sergejev je pogodio stativu, a nakon toga fudbaler Real Sosijedada je pogodio prečku, no promene rezultata nije bilo iako je Zakarjan nakon toga postigao gol koji je na kraju bio poništen zbog ofsajda.

„Orlovi“ su imali priliku da ublaže poraz, ali je Safonov odbranio udarac Milinkovića Savića glavom, pa je kazna stigla u vidu četvrtog gola domaćina kada se među strelce upisao i Ivan Sergejev.

Moskovska noć za zaborav i surove ruske lekcije koje će Srbija morati da nauči ako želi pristojan nastup u Nemačkoj.